Nuba Slimmer Musli 2G koncentrat - pasza dla koni niskoenergetyczna 20kg NUBA EQUI

138,00 zł

(6,90 zł kilogram)

Brutto Czas oczekiwania około 1 dni roboczych.

Dla konia 500kg:

Opakowanie 20kg wystarcza na około 26 dni.

Dawka dzienna 0,75kg

5,30 zł/dzień

Ilość

Opis

Pasza o niskim ładunku energetycznym równym paszom objętościowym. Jej wyjątkowa receptura dostarcza wszystkich koniecznych do funkcjonowania składników odżywczych w stosunkowo małej dawce wysoko strukturalnej „sieczkopaszy”. Slimmer został skomponowany dla koni i kuców ze zbyt dużą masą ciała i ze skłonnościami do tycia. Jest też dobrym wyborem dla koni z ochwatem lub skłonnościami do niego, a także dla kucy w typie pokrojowym konia prymitywnego, dobrze wykorzysujących paszę. Dzięki minimalnej zawartości skrobi i cukrów stanowi doskonałą, niskokaloryczną dzienną dawką dla koni z zaburzeniami przemiany materii takimi jak IR insulinooporność, zespół metaboliczny EMS, choroba Cushinga (PPID) czy PSSM. Magnez w paszy Slimmer utrzymany jest na podwyższonym poziomie odpowiednio zbilansowanym z wapniem, by jak najlepiej sprzyjać zdrowiu „koni metabolicznych”. Tłuszcz i białko w paszy utrzymane są na niskim poziomie dostosowana tak, by zapewnić poprawne funkcjonowanie organizmu, bez powodowania przybierania na wadze. Pasza stosowana zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie wymaga żadnej dodatkowej suplementacji.*

Pasza może być stosowana jako koncentrat witaminowo-mineralny uzupełniający diety koni zdrowych, których dieta bazuje na paszach gospodarskich. Stosowana jako dodatek do zbóż dodaje struktury i różnorodności posiłkom, ale przede wszystkim je bilansuje pod kątem składników odżywczych.

W przypadku koni potrzebujących wysokokalorycznej diety, ale niskiej w skrobię i cukry, paszę Slimmer należy połączyć z dodatkiem Nuba ProMass Mix.

Polecane dla koni:

  • konie ze skłonnościami do tycia,
  • konie z problemami metabolicznymi
  • konie i kuce z nadwagą

 

Cechy charakterystyczne: 

  • bez owsa
  • wysokowłóknista
  • niska zawartość tłuszczu
  • niskoenergetyczna
  • nie zawiera pełnego ziarna zbóż, niski indeks glikemiczny

Suszone wytłoki jabłkowe, Łuska sojowa, Mączka z suszonej lucerny, Łuska słonecznika, Łuska słonecznika, Mączka z suszonych traw, Sieczka z suszonych traw, Sieczka z suszonej lucerny, Otręby pszenne, Sieczka z suszonego owsa, Sieczka z suszonego owsa, Otręby jęczmienne, Siemie lniane (extra), Wysłodki buraczane (niemelasowane), Drożdze paszowe, Tlenek magnezu, Marchew suszona (extra-płatki), Burak suszony (extra-płatki), Chlorek sodu, Aminokwasowy chelat cynku [E4], Octan tokoferylu (Wit E) [3a700], Aminokwasowy chelat miedzi [E6], Lizyna, Aminokwasowy chelat Selenu [E8], Beta Karoten (Wit A), Probiotyk Biogen, Cholekalcyferol (Wit D3) [E671]

Mieszanka paszowa kompletna - przeznaczona do stosowania jako jedyna pasza treściwa w dawce. Podawać w ilości około 150 g paszy na 100kg masy ciała konia dziennie.

Przykładowa dawka dzienna dla konia o masie 500 kg to 0,75 kg paszy plus siano w ilości minimum 1 % - 2 % jego masy ciała. Mieszanka została zbilansowana z sianem o uśrednionych parametrach.
Koniom, które powinny obniżyć masę ciała siano warto podawać w siatce o małych oczkach. Dla koni mających ostry przebieg chorób siano należy zbadać pod kątem zawartości cukrów i skrobi.

Pasza kompletna może być także stosowana jako podstawa diety w połączeniu z dodatkowymi paszami treściwymi lub dodatkami paszowymi, pod warunkiem odpowiedniego zbilansowania dziennej dawki.

Szczegóły produktu

Opakowanie
20kg
Forma
musli
Owies
nie
Energia MJ/kg
8,6
Białko surowe %
11,8
Włókno surowe %
25,7
Tłuszcz surowy %
3,5
Skrobia %
3,2
Cukier %
4,8
Skrobia i Cukier %
10