Bezzbożowy mesz dla koni wrzodowych - Weserland Mash getreidefrei 15kg EGGERSMANN

140,00 zł

(9,33 zł kilogram)

Brutto Czas oczekiwania około 5 dni roboczych.

Dla konia 500kg:

Opakowanie 15kg wystarcza na około 15 dni.

Dawka dzienna 1kg

9,33 zł/dzień

Ilość

Opis

Bezzbożowy mesz z komponentów pochodzących z Pogórza Wezerskiego – siła z natury. Zawiera naturalne substancje prebiotyczne, takie jak ekstrakt z siemienia lnianego i drożdże piwne. Bez melasy, zbóż i otrębów pszennych.

Mesz od zawsze był ceniony w żywieniu koni, ponieważ na wiele sposobów wspiera trawienie i regenerację. Zboża i otręby pszenne zawarte zwykle w meszu zostały celowo pominięte w składzie Weserland Mash, który jest produktem bezzbożowym i bogatym w składniki wspomagające naturalne trawienie.
Ekstrudowane siemię lniane zapewnia wysoki poziom śluzu, który wyściela błonę śluzową żołądka i jelit ochronną warstwą. Korzystnie wpływa na stan śluzówki i pomaga w regeneracji podrażnionej i wrażliwej błony śluzowej po chorobie, lekach, zarobaczeniu lub stresie. Dodatek nienasyconych kwasów tłuszczowych wywiera pozytywny wpływ na stan skóry i sierści. Drożdże piwne dostarczają ważnych enzymów i naturalnych witamin z grupy B, niezbędnych dla zdrowej flory jelitowej. Olej z ostropestu i łatwo przyswajalne otręby ryżowe są źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które pozytywnie wpływają na cały metabolizm i układ odpornościowy. Lucerna zawiera wysokiej jakości białko, dostarczając organizmowi aminokwasów i wspierając wzrost mięśni, zaś smaczne wytłoki z jabłek są źródłem cennych pektyn.
Ze względu na celowe pominięcie zbóż, otrębów pszennych i melasy Weserland Mash idealnie nadaje się dla koni z zaburzeniami w pracy układu pokarmowego i jest optymalny do codziennego podawania jako środek wspomagający proces leczniczy (na przykład po kolce lub przy nieprawidłowym przebiegu procesu zmiany sierści)!

  • bez zbóż i otrębów pszennych
  • optymalny dla koni ze skłonnością do kolek lub dotkniętych chorobą wrzodową
  • idealny w żywieniu koni z zaburzeniami metabolicznymi
  • bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6
  • wysoka zawartość włókna surowego i bogate walory smakowe

21,0 % otręby ryżowe, 21,0 % wysłodki owocowe, 21,0 % makuch lniany, 14,0 % mączka z lucerny, 14,0 % siemię lniane, 2,6 % olej z ostropestu plamistego, 2,5 % węglan wapnia, 1,5 % młóto słodowe, 1,1 % chlorek sodu, 1,0 % drożdże piwne

Kuce: 0,3 – 0,8 kg

Konie: 1 – 1,5 kg

Dokładna dawka powinna być dobrana zgodnie z potrzebami i wymaganą wydajnością lub aby zwiększyć dzienną rację paszy. Najlepiej podawać 1 do 3 razy w tygodniu, zastępując normalną rację. Wymieszać mesz gorącą wodą, odczekać, aż napęcznieje, studzić przez 10 minut i skarmiać, gdy jest jeszcze ciepły.

Szczegóły produktu

Opakowanie
15kg
Owies
nie
Energia MJ/kg
12,0
Białko surowe %
17,00
Włókno surowe %
11,60
Tłuszcz surowy %
15,00
Skrobia %
6,00
Cukier %
4,20